Blog

10 Kadından 8’i Hpv Virüsü Taşıyor

10 Kadından 8’i Hpv Virüsü Taşıyor

10 Kadından 8’i Hpv Virüsü Taşıyor Her 10 kadından 8’i bu hpv virüsle 50 yaşına kadar karşılaşmaktadır. Vücut güçlü bağışıklık sistemiyle bu virüsleri yenebilmekte ancak bazen kanserojen HPV virüsleri rahim ağzında anormal hücreler oluşturarak; yıllar sonra rahim ağzı kanseri meydana getirebilmektedir.

HPV FORUM SİĞİL FORUM
HPV den Siğilden Kurtulanlar Yenenler.

Bazı HPV virüs tipleri ise genital siğillere neden olabilmektedir. Bunların tedavisi çeşitli yollarla yapılmaktadır. Bu tedavi metotları; cerrahi olarak siğili almak, koterize etmek (yakmak), kriyo yapmak dondurmak ve ilaç planlamasıdır. Ancak HPV virüsü yinede tekrarlamaktadır.

Genital siğiller kadında ciddi bir psikolojik yıkım yaratabilmektedir. Özellikle bulaşıcı olması tedaviden sonra tekrar edebilmesi ve tedavinin ağrılı ve zaman alıcı bir süreç olması kadında ciddi psikolojik problemler yaratabilmektedir.

Tedavisi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

HPV bir vürüstür Lezyonları, siğil benzeri normal siğiller değildir. HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Normal siğil olmadığı için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ile geçmez. Cildinizi tahriş ettiğiniz için çoğalarak yayılır. 

Bir önceki yazımız olan Hpv Cilt Temasına Dikkat başlıklı makalemizde Cilt Temasına Dikkat, doğal tedavi uzmanı ve Hpv Bilgiler hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar …